سلامتی و پزشکی

حیات وحش کرمانشاه عاری از تب برفکی

خبرنگاران/کرمانشاه فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: تا به امروز موردی از تب برفکی در حیات وحش استان نداشته ایم.

18 تیر 1399

اسنپ پیشتاز فرهنگ استفاده از ماسک

با انتشار خبر شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا، اخبار ضدونقیض بسکمک زیادی در مورد رعایت اصول بهداشتی و به ویژه استفاده از ماسک روی میز آمد. هر روز خبر تازه ای درباره بایدها و نبایدها درز پیدا می کرد و سردرگمی ها بیشتر می شد. تا جایی که بالاخره سازمان بهداشت...

14 تیر 1399

هشدار معاون وزیر بهداشت در خصوص بازگشت ویروس کرونا

فارس/ معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: شرایط در کشور و استان قزوین عادی نشده است و ممکن است دوباره شاهد بازگشت ویروس باشیم و این نیازمند هوشیاری همگانی است.

9 تیر 1399

ربات ها در قرنطینه به جای مردم خرید می نمایند

به گزارش خبرنگارانبه نقل از اسکای نیوز، پس از قرنطینه در انگلیس به دلیل شیوع ویروس کرونا، ناوگانی از ربات ها در منطقه میلتون کینز این کشور مشغول سرویس رسانی شده اند.

8 تیر 1399

کرونا و ضرر 7 میلیاردی مجموعه علیصدر

ایسنا/ براساس سخنان سرپرست شرکت سیاحتی علیصدر، ضرر 7 میلیاردی مجموعه علیصدر مشاهده می شود.

7 تیر 1399

تبعات تعهدسپاری در بازگشایی اصناف و صنایع

وزارت بهداشت فعالیت همه اصناف و واحدهای صنعتی را به تعهد مدیران و مالکان به امضای تعهد و رعایت پروتکل های بهداشتی منوط کرد. بر اساس متن پروتکل ها و اظهارات معاون مرکز محیط و کار وزارت بهداشت، مسئولیت حقوقی ناشی از بیمار شدن و به تبع آن مرگ احتمالی مخاطبان...

4 تیر 1399

سطح رعایت پروتکل های بهداشتی در صنایع یزد رضایت بخش است

خبرنگاران/یزد استاندار یزد با اشاره به همراهی مناسب واحدهای تولیدی، صنعتی و صنفی استان برای اجرای پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده است، گفت: بر اساس بازدیدهای اجرا شده و گزارشات دریافتی، رعایت پروتکل های بهداشتی در استان رضایت بخش است.

21 خرداد 1399

ضرورت تایید سلامت مشمولان اعزام به خدمت درخصوص بیماری کرونا

خبرنگاران/خراسان رضوی معاون وظیفه عمومی پلیس خراسان رضوی بر ضرورت اقدام مشمولان اعزام به خدمت برای تایید سلامتی خود در زمینه ویروس کرونا با تاییدیه مرکز بهداشت محل زندگی تاکید نمود.

20 خرداد 1399

اسرار خواندنی مهار کرونا در تایوان و کره جنوبی

کره جنوبی و تایوان بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی از جمله الگوهای پیروز مبارزه با ویروس کرونا و مهار آن بوده اند و روش هایی متفاوت با دیگر کشورها برای این منظور اتخاذ نموده اند اما این دو، چگونه کرونا را مهار کردند؟

16 خرداد 1399

آلوئه ورا، تسکین طبیعی مشکل خارش در بیماران دیالیزی

ایسنا/ یکی از عظیم ترین معضلاتی که بیماران مبتلا به نارسایی مزمن کلیوی که به همودیالیز نیاز پیدا می نمایند، از آن رنج می برند، خارش است. محققان کشور در جستجو برای یافتن دارویی طبیعی به منظور برطرف این معضل، یک گیاه دارویی همه فن حریف را توصیه نموده اند.

16 خرداد 1399

خبرنگاران برغم هشدارها؛ فعالیت اجتماعی در قم به حالت عادی بازگشت

قم - خبرنگاران - برغم ادامه خطر موج جدیدی از گسترش ویروس کرونا در قم و هشدارهایی که نهادهای ذیربط در این خصوص داده اند، روز شنبه اغلب فعالیت های اجتماعی و اقتصادی در این شهر به حالت شبه عادی بازگشته است که می تواند طلیعه افزایش این فعالیت ها در روزهای آینده...

14 خرداد 1399

خبرنگاران 6 هزار زندانی خراسان رضوی به مرخصی نوروزی رفتند

مشهد-خبرنگاران- مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان رضوی گفت: در راستای سیاست های قوه قضائیه و اجرای بخشنامه رییس این قوه 6 هزار و 172 نفر از زندانیان استان به مرخصی نوروزی رفتند.

11 خرداد 1399

73 درصد جمعیت شهرستان مشهد غربالگری سلامت شده اند

خبرنگاران/خراسان رضوی فرماندار مشهد گفت: 2 میلیون و 700 هزار نفر از جمعیت شهرستان مشهد غربالگری سلامت شده اند.

8 خرداد 1399

نخستین مرگ در کویت بر اثر ابتلا به کرونا

وزارت بهداشت کویت امروز (شنبه) اظهار داشت که نخستین مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا (کووید-19) در این کشور ثبت شد.

4 خرداد 1399

خبرنگاران وظیفۀ حساس هنرمندان در شرایط کنونی

تهران -خبرنگاران- تهیه نمایندۀ سینما گفت: وظیفۀ هنر و هنرمندان در چنین مقطعی، حساس و مهم است؛ آنان باید به وسیلۀ رسانه های فرهنگی و هنری که در اختیار دارند، با کوشش مضاعف برای مردم امید و آموزش همراه با سرگرمی ایجاد نموده و از این طریق دل های مردم را شاد...

3 خرداد 1399

تنها راه، استفاده از منابع صندوق توسعه ملی است

کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران از پیامدهای جدی مالی اپیدمی ویروس کرونا بر کشورهای مختلف جهان گفت: بسیاری از کشورهای جهان براساس شرایط مالی، جمعیتی و اجتماعی که دارند ساز وکارهایی برای کاهش پیامدهای مالی اندیشیده اند و بعضی از آنها هزینه ها و...

29 اردیبهشت 1399

این پیچ سر از شمیران در می آورد

پیچ شمیران شروع جاده خاکی اما طول و درازی بود که از دروازه شمالی دارالخلافه راه خود را به سمت کوهپایه های البرز می کشاند. جاده ای که تا قبل از احداث خیابان ولی عصر (عج) کنونی در دوره پهلوی اول، تنها جاده ای بود که تهران را به شمیران متصل می کرد.

28 اردیبهشت 1399

خبرنگاران ادارات شادگان ، آبادان ، ماهشهر،ایذه و شوشتر تا 15 فروردین تعطیل شدند

آبادان - خبرنگاران - اداره ها و دستگاههای اجرایی شهرستان های شادگان ، آبادان ، ماهشهر ، ایذه و شوشتر در راستای قطع زنجیره کرونا تا 15 فروردین ماه جاری تعطیل شدند.

27 اردیبهشت 1399

پروازها با محدودیت انجام می گردد

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به دلیل نقش حمل و نقل هوایی در پشتیبانی و تامین اقلام ضروری و فوری پروازها با توجه به احتیاج مراکز استانها برقرار و در مسیرهای غیر ضرور متناسب با درخواست استانداران و تایید مقامات ذیربط با محدودیت...

27 اردیبهشت 1399

فرزندان ژن مادر را به ارث می برند یا پدر؟

به گزارش زندگی امروز ، به همین دلیل است که مثلا می گویند فردی چشم های پدرش را به ارث برده است، اما لبخند مادرش را دارد.

26 اردیبهشت 1399
تعداد: (49)