استخدام 53 هزار نفر کادر درمان در دستور کار دولت

به گزارش وبلاگ دبستانیها، بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه علاوه بر ترمیم حقوق و مزایای کادر بهداشت و درمان، برای امسال و سال آینده 53 هزار نفر غیر هیات علمی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور استخدام می شود.

استخدام 53 هزار نفر کادر درمان در دستور کار دولت

همچنین قرار است در قالب لایحه بودجه سال آینده نیز حمایت های ویژه ای از کادر درمان و پزشکی صورت بگیرد.

امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت توجه به کادر بهداشتی و درمانی، مقرر شد با استفاده از ظرفیت های قانونی و حقوقی مندرج در آئین نامه اداری و استخدامی کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی نسبت به ترمیم حقوق و مزایا و جبران تلاش ها و خدمات کادر بهداشت و درمان در چارچوب قوانین و مقررات موجود اقدام شود.

بنابراین طبق قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق و مزایای کارکنان 50 درصد افزایش می یابد. همچنین فوق العاده ویژه کارکنان غیرهیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی نیز 50 درصد بیشتر می شود.

براساس این گزارش سال آینده حق سنوات کادر بهداشت درمان 25 درصد و حق جذب اعضای هیأت علمی 20 درصد افزایش خواهد یافت.

علاوه براین با توجه به برنامه استخدام 53 هزار نفر کارکنان غیر هیأت علمی برای دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال های 1399 و 1400 بخش دیگری از افزایش اعتبارات دانشگاه ها به این موضوع ارتباط دارد.

مقایسه برنامه مالی یک ساله بخش سلامت در سال 1400 نسبت به بودجه امسال، نشان می دهد دولت در بخش اعتبارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رشد 138 درصدی را در بودجه سال آینده نسبت به امسال پیشنهاد کرده و بر این اساس اعتبار این وزارتخانه از 32 به 77 هزار میلیارد تومان افزایش خواهد داشت.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "استخدام 53 هزار نفر کادر درمان در دستور کار دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استخدام 53 هزار نفر کادر درمان در دستور کار دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید