مقالات گردشگری

اسنپ پیشتاز فرهنگ استفاده از ماسک

با انتشار خبر شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا، اخبار ضدونقیض بسکمک زیادی در مورد رعایت اصول بهداشتی و به ویژه استفاده از ماسک روی میز آمد. هر روز خبر تازه ای درباره بایدها و نبایدها درز پیدا می کرد و سردرگمی ها بیشتر می شد. تا جایی که بالاخره سازمان بهداشت...

14 تیر 1399

هشدار نخست وزیر فرانسه درباره امکان بروز موج دوم شیوع کرونا

نخست وزیر فرانسه با حضور در مجلس این کشور از طرح گام به گام لغو قرنطینه رونمایی کرد و در عین حال درباره موج دوم شیوع کرونا در کشورش هشدار داد.

8 تیر 1399

سوم اردیبهشت روز بزرگداشت شیخ بهایی و روز معمار

بهاءالدین محمد بن حسین عاملی، معروف به شیخ بهائی (8 اسفند 925 خورشیدی، بعلبک - 8 شهریور 1000 خورشیدی، اصفهان) دانشمند نامدار قرن دهم و یازدهم هجری است که در فلسفه، منطق، هیئت و ریاضیات تبحر داشت و سرآمد دوران خود بود. از شیخ بهایی در حدود 95 کتاب و رساله در سیاست،...

31 خرداد 1399

روستاهای شناوری که خیابان هایی پر از قایق دارند!

روستاهای شناور دنیاقطعا اگر از شما بپرسند شهری بر روی آب را نام ببرید، ونیز ایتالیا را معرفی می کنید. بیشتر کره زمین را آب ها پوشانده اند. پس تعجب برانگیز نیست که بیشتر مردم در تمام نقاط کره زمین و در کنار آب ها، خانه های خود را روی آب بسازند. ساخت خانه...

24 خرداد 1399

پاریس تا آمستردام در 90 دقیقه، هایپرلوپ آینده سفرهای بین المللی است؟

هایپرلوپ یک حالت حمل و نقل پیشنهادی است که شامل مسافرت در کپسول های براق و غلاف مانند می باشد که به وسیله یک لوله استیل کم فشار با سرعت بیش از 600 مایل در ساعت (حدود 965 کیلومتر در ساعت) حرکت می نماید.

23 خرداد 1399

اسرار خواندنی مهار کرونا در تایوان و کره جنوبی

کره جنوبی و تایوان بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی از جمله الگوهای پیروز مبارزه با ویروس کرونا و مهار آن بوده اند و روش هایی متفاوت با دیگر کشورها برای این منظور اتخاذ نموده اند اما این دو، چگونه کرونا را مهار کردند؟

16 خرداد 1399

تنها راه، استفاده از منابع صندوق توسعه ملی است

کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران از پیامدهای جدی مالی اپیدمی ویروس کرونا بر کشورهای مختلف جهان گفت: بسیاری از کشورهای جهان براساس شرایط مالی، جمعیتی و اجتماعی که دارند ساز وکارهایی برای کاهش پیامدهای مالی اندیشیده اند و بعضی از آنها هزینه ها و...

29 اردیبهشت 1399

این پیچ سر از شمیران در می آورد

پیچ شمیران شروع جاده خاکی اما طول و درازی بود که از دروازه شمالی دارالخلافه راه خود را به سمت کوهپایه های البرز می کشاند. جاده ای که تا قبل از احداث خیابان ولی عصر (عج) کنونی در دوره پهلوی اول، تنها جاده ای بود که تهران را به شمیران متصل می کرد.

28 اردیبهشت 1399

پروازها با محدودیت انجام می گردد

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به دلیل نقش حمل و نقل هوایی در پشتیبانی و تامین اقلام ضروری و فوری پروازها با توجه به احتیاج مراکز استانها برقرار و در مسیرهای غیر ضرور متناسب با درخواست استانداران و تایید مقامات ذیربط با محدودیت...

27 اردیبهشت 1399

آزادراه همت- کرج فردا با حضور رئیس جمهوری افتتاح می شود

قطعات 2 و 3 آزادراه شهید همت- کرج، فردا (سه شنبه) و با حضور رئیس جمهوری افتتاح می شود.

15 اردیبهشت 1399

آیا ولادیمیر پوتین تست کرونا داده است؟

دیمتری پسکوف، سخنگوی کرملین به سوالی در اینباره که آیا ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تست ویروس کرونا داده است، پاسخ داد.

14 اردیبهشت 1399

تیم ملی راهی اتریش شد، جلال حسینی از اتوبوس جا ماند

به گزارش خبرنگاران، 18 بازیکن تیم ملی فوتبال ایران که یکشنبه شب در همایش همبستگی از تیم ملی شرکت نموده بودند، ساعت 4 بامداد امروز دوشنبه از فرودگاه امام خمینی راهی اتریش شدند.

12 اردیبهشت 1399

همسر سابق حاکم دبی سکوتش را شکست

ایسنا نوشت: رندا البنا، یکی از همسران سابق محمد بن راشد، حاکم دبی، علی رغم سال ها دوری از او، اما وی را مردی بسیار بسیار خطرناک توصیف کرد.

6 اردیبهشت 1399

جاذبه های گردشگری استرالیا

آیا می دانستید که کشور استرالیا از تمامی کشورهای جهان در عرض جغرافیایی پایین تری قرار گرفته است؟ اگر می خواهید با تور استرالیا به این جزیره بسیار عظیم در نیمه جنوبی کره زمین سفر کنید باید با مناطق و جاذبه های گردشگری استرالیا آشنا شوید. در ادامه با دورونزدیک...

5 اردیبهشت 1399

تحقیق ناسا درباره بیماری های استخوانی در فضا

ناسا تصویری از تنها فضانورد زن مستقر در فضا منتشر کرد که جسیکا میر را در حال تحقیق نشان می دهد.

4 اردیبهشت 1399

ازبکستان هم پرواز به ایران را لغو کرد

ازبکستان تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا، پروازهای خود به مبدا و مقصد ایران، افغانستان و ایتالیا را لغو کرد.

31 فروردین 1399

خدمت به خانواده شهدا برای همگان افتخار است

به گزارش خبرنگاران، محمد علی افشانی عصر چهارشنبه در ملاقات با خانواده شهدا و آزادگان سیاسی انقلاب تاکید نمود: آنچه که امروز ما باید در آن راستا حرکت کنیم را شما خانواده های شهدا باید به ما نشان دهید.

29 فروردین 1399

خبرنگاران 14 هزار شی تاریخی استان اردبیل ثبت شد

اردبیل - خبرنگاران - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: تا سال 96 حدود سه هزار و 500 شی تاریخی در مخازن موزه های این استان ساماندهی و در سامانه جام به ثبت رسیده بود که این تعداد هم اکنون به هشت هزار شی تاریخی افزایش یافته است.

28 فروردین 1399

ساخت 47 اقامتگاه بوم گردی در کهگیلویه و بویراحمد

خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 47 اقامتگاه بوم گردی در استان ساخته می شود.

26 فروردین 1399

آسیب بارندگی به بخشی از جبهه شرقی قلعه تاریخی بارده در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری با اشاره به شدت بارش های دو روز گذشته گفت: به دنبال فعالیت این سامانه بارشی پرقدرت بخشی از جبهه شرقی قلعه تاریخی بارده در چهارمحال و بختیاری فروریخت.

24 فروردین 1399
تعداد: (31)