عامل اصلی چرخش ویروس کرونا عادی انگاری مردم است

به گزارش وبلاگ دبستانیها، طبنا نیوز/معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه عامل اصلی چرخش ویروس کرونا، عادی انگاری مردم است، گفت: علی رغم هشدار های مکرر در مورد خطرات بیماری کرونا، شاهد سهل انگاری مردم و حضور در بازار های اهواز هستیم.

عامل اصلی چرخش ویروس کرونا عادی انگاری مردم است

دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به استان خوزستان، آخرین شرایط شیوع بیماری کرونا در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان را مورد آنالیز قرار داد و با توجه به شرایط قرمز این مناطق، دستورات لازم در مورد مدیریت این بیماری را اعلام کرد.

وی با بیان اینکه شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان در شرایط قرمز قرار دارند و عامل اصلی چرخش ویروس کرونا عادی انگاری مردم است ، اعلام کرد: علی رغم هشدار های مکرر در مورد خطرات بیماری کرونا در بازدید از سطح شهر، شاهد سهل انگاری مردم و حضور در بازار های اهواز هستیم.

دکتر جان بابایی ادامه داد: هم اکنون میزان ابتلا به کرونا و بستری بیماران در خوزستان سرعت پیدا نموده است، اما زیرساخت های لازم و کادر پزشکی و درمانی مجرب در بیمارستان های استان فراهم است؛ براساس برنامه ریزی های اجرا شده 50 تخت ICU در بیمارستان های خوزستان طی روز های آینده راه اندازی می گردد.

ظرفیت درمانی در تمام جهان محدود است

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه البته ظرفیت درمانی در تمام جهان محدود است و اگر مقدار بیماران از این هم بیشتر گردد با مشکلاتی روبرو خواهیم شد، اعلام نمود: اگر پروتکل های بهداشتی رعایت، رفت و آمدها کاهش، جمع های خانوادگی محدود و شرایط قرنطینه در زمان ابتلا به خوبی اجرایی گردد، می توان شرایط فعلی را در خوزستان کنترل کرد. وی در انتها تاکید نمود: مهم این است که بتوانیم با تصمیم گیری صحیح، دوره بیماری را بشکنیم تا چرخه انتقال متوقف گردد و بار بیماری پایین بیاید.

منبع: همگردی

به "عامل اصلی چرخش ویروس کرونا عادی انگاری مردم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عامل اصلی چرخش ویروس کرونا عادی انگاری مردم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید