5 میلیون واکسن آنفلوانزا بلوکه شده است

به گزارش وبلاگ دبستانیها، معاون کل وزارت بهداشت ضمن بیان محدودیت های مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا ابراز امیدواری کرد که با اعمال محدودیت های جدید از هفته آینده در سه ماهه آینده، 50 درصد از بستری ها و 30 درصد از آمار مرگ و میر کاسته خواهد شد.

5 میلیون واکسن آنفلوانزا بلوکه شده است

به گزارش وبلاگ دبستانیها ، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت در گفت و گو با برنامه تهران کلینیک رادیو تهران با اعلام مصوبات اعلام شده ستاد ملی مقابله با کرونا بیان نمود: از 20 آبان ماه در مراکز استان ها و شهرهای پرجمعیت و با تشخیص ستاد استانی از ساعت 18 مشاغل گروه دو، سه و چهار تعطیل خواهند شد.

وی در همین خصوص ادامه داد: محدودیت های اعلام شده قبلی در 43 شهر همچنان برقرار است و در تهران هم محدودیت ها به قوت خود باقی است.

دکتر حریرچی با اشاره به اینکه اعمال محدویت ها تا چه میزان به کاهش آمار مرگ و میر و موارد ابتلا یاری می نماید، شرح داد: نمی توان قطع به یقین خاطرنشان کرد که چه روشی باعث کاهش آمار تکاهنده کرونا می گردد اما باید از طرق مختلف برای مقابله با کرونا اقدام کرد. هر روشی نقاط ضعف و قوتی دارد اما مساله حائز اهمیت این است که همه راه های ممکن از جمله اقدامات فردی، استفاده از ماسک، شستشوی دست ها و رعایت فاصله اجتماعی و مسئولیت های مشترک از جمله کاهش ترددهای اجتماعی بر اساس مصوبات اخیر اجرایی گردد. اعلام نظر وزیر بهداشت و ابلاغ به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در سه ماهه آینده می تواند میزان بستری را تا 50 درصد و میزان مرگ و میر را تا 30 درصد کاهش دهد.

مردم نگران آنفلوانزا نباشند

معاون کل وزارت بهداشت در مورد آخرین اخبار واکسن آنفلوانزا و در دسترس بودن آن در داروخانه ها نیز مطرح کرد: به دلیل اعمال تحریم ها علیه کشور ایران 5 میلیون واکسن خریداری شده آنفلوانزا در یکی از کشورها بلوکه شده است و نمی توان آن را ترخیص و به کشور وارد کرد. در عین حال واکسن های موجود در بین برخی داروخانه ها مطمئن نیستند.

وی در انتها گفت: مردم نباید نگران آنفلوانزا باشند چون با رعایت دستورالعمل های بهداشتی میزان ابتلا به آنفلوانزا کاهش پیدا خواهد نمود. علاوه بر آن در بسیاری از کشورهایی که فصل زمستان در آن ها تمام شده، میزان ابتلا به آنفلوانزا با رعایت دستورالعمل های کرونا، به میزان 95 درصد کاهش پیدا نموده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "5 میلیون واکسن آنفلوانزا بلوکه شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 میلیون واکسن آنفلوانزا بلوکه شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید