پولانسکی در مراسم سزار شرکت نمی کند

به گزارش وبلاگ دبستانیها، رومن پولانسکی کارگردان لهستانی- فرانسوی که فیلم جدیدش در 12 شاخه جوایز سینمایی سزار نامزد دریافت جایزه شده است، اظهار داشت به دلیل نگرانی از واکنش فعالان فمینیستی در مراسم این جایزه شرکت نخواهد کرد.

پولانسکی در مراسم سزار شرکت نمی کند

به گزارش وبلاگ دبستانیها به نقل از گاردین، پس از آن که فیلم یک افسر و یک جاسوس به کارگردانی رومن پولانسکی، در 12 شاخه از جوایز سزار که به اسکار سینمای فرانسه مشهور است، به عنوان نامزد اعلام شد، کمپین های فمینیستی این انتخاب را مورد انتقاد قرار دادند و معتبرترین جایزه سینمای فرانسه را به حمایت از فردی با اتهام های اخلاقی متهم کردند.

پولانسکی در بیانیه ای که توسط خبرگزاری فرانسه منتشر شده است، بیان کرد: چندروز است که مردم از من سوال می نمایند آیا در مراسم سزار شرکت خواهم کرد یا نه؟ سوالی که در این بین مطرح می گردد این است که: من چطور می توانم در این مراسم شرکت کنم؟ ... ما از هم اکنون می دانیم چه اتفاقاتی در این مراسم رخ خواهد داد... فعالان فمینیستی من را به محاکمه عمومی تهدید نموده اند و بعضی از آن ها ادعا نموده اند، در خیابان اعتراض خواهند کرد... این وعده ها بیشتر شبیه جلسه مذاکره است تا جشن سینمایی که برای جایزه دادن به برترین استعدادها برنامه ریزی شده است.

رومن پولانسکی که در لهستان متولد شده است در سال 1997 به تجاوز به یک دختر 13 ساله در آمریکا متهم شد، اما پیش از شروع دوران محکومیت، به فرانسه گریخت و از آن موقع تا کنون دولت آمریکا در کوشش برای استرداد اوست.

چندی پیش نیز تمامی اعضای هیئت نظارت بر آموزشگاه سزار بیان کردند به دلیل انتقادهای واردشده به این جایزه سینمایی برای نامزد کردن فیلم پولانسکی در 12 شاخه، استعفا خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پولانسکی در مراسم سزار شرکت نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پولانسکی در مراسم سزار شرکت نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید