نصب دوربین ثبت تخلف گذرگاه عابر پیاده برای اولین بار در مشهد

به گزارش وبلاگ دبستانیها، خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس پلیس راهور خراسان رضوی گفت: برای اولین بار در مشهد با نرم افزار توقف پشت خط ایست عابر پیاده و با استفاده از دوربین ها اعمال قانون خواهیم کرد و 25 تقاطع نیز اضافه خواهد شد.

نصب دوربین ثبت تخلف گذرگاه عابر پیاده برای اولین بار در مشهد

سرهنگ حمیدرضا دهنوی امروز، 16 بهمن ماه، در مراسم افتتاحیه مانیتورینگ پلیس راهور خراسان رضوی در جمع وبلاگ دبستانیها، اظهار کرد: مرکز مانیتورینگ پلیس راهور خراسان رضوی در حال حاضر هشت مانیتور دارد که می توان چهار مانیتور دیگر نیز افزود. تعداد دوربین های سطح شهر 450 دوربین نظارتی و 109 دوربین ثبت تخلف است، همه دوربین ها در این مکان به سرور متصل بوده و رصد می شوند و پلیس راهور استان کل تخلفات را مدیریت می کند.

وی افزود: پلیس راهور استان هم ترافیک شهر را رصد می کند و هم اعمال قانون وسایل نقلیه انجام می شود. برای اولین بار در کشور نرم افزار جدیدی را ایجاد کردیم که نرم افزار بدون کاربر اعمال قانون خودروهایی که در محل غیر مجاز متوقف هستند را انجام می دهد، بعد از اعمال قانون اپراتور ما تایید می کند و بلافاصله ضمن اعمال قانون پیامک برای آن شخص متخلف ارسال می شود. قابلیت ثبت تخلف سرعت لحظه ای و متوسط نیز وجود دارد.

دهنوی گفت: این کار تنها در مشهد بوده و در هیچ استان دیگری برقرار نیست. مورد دیگری که در شهر مشهد فعال می شود، قابلیت دوربین برای خودروهایی فاقد معاینه فنی است. خودروهایی که در پشت خط ایست توقف نمی کنند، از طریق دوربین ها رصد خواهد شد، یعنی دوربین سر تقاطع به عنوان یک مامور قانون می تواند همه این تخلفات را رصد کند. ما اینجا به صورت رندوم بررسی و تایید کرده و برای اعمال قانون به راهور ناجا ارسال می کنیم. همه دوربین های سطح شهر متصل هستند.

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی ادامه داد: هدایت کامل دست ما بوده و کل مناطق شهرداری، خیابان های پرتردد، تقاطع های مورد نیاز و میادین را در بخش مانیتورینگ نمایش می دهیم. کل دوربین ها که در اینجا قابل رصد تصویری و اعمال قانون است. کل شهر مشهد را با این مرکز مانیتورینگ پوشش می دهیم، این قابلیت وجود دارد که شهرستان ها نیز متصل شوند. نیشابور این آمادگی را دارد، دوربین های آن را نیز نصب کردند و بقیه شهرستان ها نیز می تواند اضافه شود.

وی گفت: برای اولین بار در مشهد با نرم افزار توقف پشت خط ایست عابر پیاده و با استفاده از دوربین ها اعمال قانون خواهیم کرد. در طرح کلان پروژه عابر پیاده که شهردار و معاون حمل و نقل این طرح را در حال اجرا دارند، 25 تقاطع نیز اضافه خواهد شد. برای اولین بار دوربینی نصب خواهیم کرد که ثبت تخلف گذرگاه عابر پیاده را داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نصب دوربین ثبت تخلف گذرگاه عابر پیاده برای اولین بار در مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب دوربین ثبت تخلف گذرگاه عابر پیاده برای اولین بار در مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید