اعتراضات در کلمبیا به خشونت کشیده شد

به گزارش وبلاگ دبستانیها، اعتراضات ضددولتی در کلمبیا روز گذشته بار دیگر در این کشور از سرگرفته شد و با مداخله نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و دستکم چهار تن زخمی شدند.

اعتراضات در کلمبیا به خشونت کشیده شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دبستانیها، غیرنظامیان کلمبیا در نوامبر 2019 (اواخر آذرماه) برای اولین بار، در اعتراض به عملکرد دولت ایوان دوکه رئیس جمهور کلمبیا و فساد در این کشور تظاهرات خود را آغاز کردند.

معترضان در آغاز اعتراضات به دلیل تغییرات احتمالی در حداقل دستمزد، بازنشستگی و اصلاحات مالیاتی و خصوصی سازی شرکت های دولتی به خشم آمده بودند.

بنا به گزارش خبرگزاری دویچه وله، تظاهرات ضددولتی بار دیگر روز گذشته (سه شنبه) در خیابان های کلمبیا از سرگرفته شد که با ورود نیروهای امنیتی و درگیری آنها با معترضان به خشونت تبدیل شد.

گزارش ها حاکی از آن است که در درگیری های اعتراضات روز گذشته دستکم چهار نفر زخمی شدند که سه تن از آنها افسر پلیس بودند.

اعتراضات علیه دولت ایوان دوکه در ماه نوامبر سال گذشته میلادی با یک اعتصاب عمومی آغاز شد اما خیلی زود به نارضایتی و تظاهرات علیه اصلاحات مالی دوکه، فقدان اشتغال، فساد و خشونت های مرتبط با مواد مخدر تبدیل شد.

شهرداری بوگوتا گزارش کرد که بیش از 20 تجمع و تظاهرات روز گذشته در سراسر پایتخت کلمبیا برگزار گردید که اغلب آنها صلح آمیز و آرام بوده است اما در دو مورد، پلیس ضدشورش با معترضان درگیر شد.

از زمان آغاز اعتراضات در کلمبیا در تاریخ 21 نوامبر (30 آذرماه) تا به امروز، چهارنفر در اعتراضات جان خود را از دست داده اند و حدود 500 تن نیز زخمی شده اند.

دویچه وله به نقل از منابع محلی گزارش کرد که روز گذشته همچنین تظاهرات هایی در شهرهای کالی، مدلین و بارانکوئیلا برگزار گردید.

در ماه نوامبر و در پی تشدید اعتراضات ضددولتی در کلمبیا، دوکه به مردم کشورش وعده آغاز یک گفت وگوی ملی درباره سیاست های اجتماعی را داد که تا به امروز عملی نشده است.

بنا به گزارش شبکه بی بی سی، اعتراضات در کلمبیا در پی موج اعتراضات در بولیوی، شیلی و اکوادور شدت گرفت و مخالفان دولت به فساد و سیاست ریاضت مالی اعتراض دارند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "اعتراضات در کلمبیا به خشونت کشیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات در کلمبیا به خشونت کشیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید