اخذ تصمیمات جدید برای توسعه دولت الکترونیکی، تسهیل فضای کسب وکار

به گزارش وبلاگ دبستانیها، رضا باقری اصل در توئیتر نوشت: جلسه چهاردهم شورای اجرایی فناوری اطلاعات امروز دوشنبه با حضور رئیس جمهور برگزار شد و تصمیمات جالب توجهی برای توسعه دولت الکترونیکی و تسهیل فضای کسب وکار گرفته شد.

اخذ تصمیمات جدید برای توسعه دولت الکترونیکی، تسهیل فضای کسب وکار

وی با اشاره به اینکه همراهی وزرای دولت برای خدمات متشکل از چند استعلام بین دستگاهی قابل توجه است، توضیح داد: امروز برای اولین بار معاون قوه قضائیه و فرمانده نیروی انتظامی برای تسهیل فرآیندها و الکترونیکی شدن آنها در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات حضور پیدا کردند. از این رو مقرر شد سرویس های تأیید اماکن و استعلام نظام وظیفه به صورت الکترونیکی انجام گیرد.

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت: به منظور تسهیل فرآیند خدمات بیمه و مالیات کارفرمایی پنجره واحد ثبت اطلاعات پرسنل اشخاص حقوقی و کارگاه ها ایجاد و کارفرمایان از دوباره کاری بین تامین اجتماعی و مالیات خلاص می شوند.

باقری اصل اضافه کرد: اما یک تصمیم ویژه استارت آپ ها با موافقت و همراهی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اخذ شد که امکان اخذ کد کارگاهی برای چند کارگاه یا کسب و کار در یک نشانی یا با نشانی محل اقامت قانونی اشخاص را فراهم می کند. برای اولین بار گامی در جهت شرکتهای مجازی قانونی برداشته شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اخذ تصمیمات جدید برای توسعه دولت الکترونیکی، تسهیل فضای کسب وکار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخذ تصمیمات جدید برای توسعه دولت الکترونیکی، تسهیل فضای کسب وکار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید