اختتامیه جشنواره خاتم مجازی برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ دبستانیها در پنجمین دوره جشنواره خاتم از میان 495 اثر رسیده در این دوره، 262اثر در بخش بزرگسال، 215اثردر بخش کودک و نوجوان و 18 اثر در بخش بین الملل به دبیرخانه جشنواره رسید.

اختتامیه جشنواره خاتم مجازی برگزار می گردد

از میان این آثار در مرحله اول داوری 65 اثر در بخش بزرگسال، 20 اثر در بخش کودک و نوجوان و 5 اثر در بخش بین الملل به مرحله نهایی راه یافتند. در بخش بزرگسال استان های تهران و قم به ترتیب با 38 و 26 اثر بیشترین عنوان ارسالی را داشته و استان های خراسان رضوی، اصفهان، فارس، کرمان، یزد، اردبیل و قزوین حضور چشمگیری در این بخش از جشنواره داشته اند.

دربخش کودک و نوجوان، استان های آذربایجان غربی، اصفهان و همدان به ترتیب با 45، 20 و 17 اثر بیشترین عنوان ارسالی را داشته و استان های آذربایجان شرقی، خراسان رضوی،کرمان و تهران نیز حضور چشمگیری دراین بخش جشنواره داشته اند. در بخش بین الملل نیز بیشترین اثر از کشور امارات متحده عربی و کشورهای لبنان، عراق و سوریه به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

در این دوره 70درصد نویسندگان بخش بزرگسال و 80 درصد نویسندگان بخش کودک و نوجوان برای نخستین بار در جشنواره شرکت نموده اند. همچنین 60درصد آثار بخش کودک و نوجوان توسط افراد دارای سن 9 تا 16 سال نوشته اند.

باتوجه به دستورالعمل های بهداشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا، آیین اختتامیه جشنواره پنجم ساعت 11 صبح روز دوشنبه 22 اردیبهشت ماه همزمان با سالروز معراج پیامبر مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم بدون حضور شرکت کنندگان در جشنواره و سایر میهمانان در دفتر نشر فرهنگ اسلامی برگزار می گردد و مراسم مستقیما به وسیله بعضی شبکه های اجتماعی پخش خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "اختتامیه جشنواره خاتم مجازی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختتامیه جشنواره خاتم مجازی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید