واقعیت هایی درباره روسیه که نمی دانستید

به گزارش وبلاگ دبستانیها، روسیه پهناورترین کشور دنیا است که در شمال اوراسیا واقع شده است.

واقعیت هایی درباره روسیه که نمی دانستید

روسیه، کشور شگفتی ها و زیبایی هاست. جایی که دیدن جاذبه های بی همتایش برای هرکسی ضروری است. این کشور پهناور با وجود طبیعتی بی نظیر، معماری خارق العاده در ساختمان ها و تاریخ پربارش، عظیم ترین کشور در جهان شناخته می گردد. روسیه می تواند هر گردشگری را جادو کند. مسکو و سن پترزبورگ شهرهای عظیمی هستند که بیشترین جاهای دیدنی روسیه را در خود دارند. اگر شما هم دوست دارید با واقعیت هایی درباره روسیه آشنا شوید، در این مقاله از وبلاگ دبستانیها همراه ما باشید.

با واقعیت های باورنکردنی روسیه آشنا شوید

  • از واقعیت های باورنکردنی روسیه می توان به حروف برجسته روی اسکناس ها اشاره نمود. این برجستگی ها برای افراد نابینا است که استفاده از آن ها را راحت تر می نماید. البته در کشورهای دیگر مانند هند، کانادا و مکزیک نیز اسکناس هایی با این مشخصات وجود دارند.
  • شهر مسکو پایتخت زیبای این کشور و عظیم ترین شهر اروپا است و حدود 13 میلیون جمعیت دارد. برای درک عظیمی این کشور بهتر است نگاهی به نقشه جهان بیاندازید و اندازه آن را با بقیه مقایسه کنید.
  • روسیه بعد از کشور امریکا مقام دوم را در مهاجرپذیری در جهان دارد. بیشتر آن ها به کشورهای شوروی سابق مهاجرت نموده اند. بیش از صد زبان مختلف در درون مرزهای کشور روسیه صحبت می گردد.
  • نخستین کشوری که توانست انسان را به فضا بفرستد روسیه است. همین موضوع نیز از واقعیت های باورنکردنی روسیه به حساب می آید.

وجود مناطق عجیب

  • دریاچه بایکال واقع در روسیه بیش از یک پنجم آب های جهان را تشکیل می دهد. یعنی این کشور بخش زیادی از آب های تازه و یخ زده را تأمین می نماید.
  • منطقه چامچاتکا یکی از جاهای توریستی روسیه است که می توان روی آتشفشان های آن پیاده روی کرد. بلندترین آتشفشان فعال در آسیا و اروپا نیز در این منطقه واقع شده است.
  • از دیگر واقعیت های باورنکردنی روسیه وجود بیابان در این کشور است. این بیابان ها در کناره های دریای خزر واقع شده اند.
  • این کشور را یکی از پررمز و رازترین های مکان های جهان می دانند. زیرا در آن پانزده شهر وجود دارد که هیچ نام و نشانی از آن ها در دست نیست. این مورد را می توان از عجیب ترین واقعیت های باورنکردنی روسیه دانست.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با جاذبه های گردشگری مطلب بهترین زمان سفر به کشور ترکیه را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "واقعیت هایی درباره روسیه که نمی دانستید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واقعیت هایی درباره روسیه که نمی دانستید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید