اعتبارات سال جاری میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان 10 برابر سال گذشته رشد داشته است

به گزارش وبلاگ دبستانیها، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان سال آینده به عنوان مقصد گردشگری کشور معین شده با هدف معرفی قابلیت های تاریخی، فرهنگی و صنایع دستی اعتبارات سال جاری میراث فرهنگی استان 10 برابر سال گذشته رشد داشته است.

اعتبارات سال جاری میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان 10 برابر سال گذشته رشد داشته است

به گزارش وبلاگ دبستانیها- کامبیز مشتاق گوهری پیش از ظهر امروز در نشست راهبردی گردشگری استان سیستان و بلوچستان که با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در استانداری برگزار گردید، اضافه کرد: سیستان و بلوچستان در حوزه تاریخی و گردشگری بسیاری از برندهای جهانی را در خود جای داده که باید برای جهانیان بیان و معرفی گردد.

وی بیان نمود: راه اندازی تورهای گردشگری برای گروه های مرجع، ایجاد نمایشاگاه های صنایع دستی، برگزاری دوره های آموزش صنایع دستی و ساماندهی اقامتگاه ها از اولویت های پیش روی میراث فرهنگی استان در امسال است.

وی اظهار کرد: سیستان و بلوچستان با توجه به بهره مندی از قابلیت های فرهنگی، تاریخی و گردشگری بسیار می تواند به سپهر فرهنگی کشور تبدیل گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: سال آینده با هدف معرفی قابلیت های تاربخی، فرهنگی و صنایع دستی استان، سیستان و بلوچستان به عنوان مقصد گردشگری تعریف شده و برای ایجاد زیرساخت های سال گردشگری استاندار از محل اعتبارات منطقه ای 20 میلیارد ریال اعتبار به اداره کل میراث فرهنگی استان تخصیص داده است.

مشتاق گوهری گفت: علاوه بر دو اثر تاربخی شهر سوخته و منظر کویر لوت استان که پیش از این ثبت جهانی شده پرونده دو اثر تاریخی دیگر شامل آسیاب بادی سیستان و سنگ نگارهای سراوان هم برای ثبت جهانی ارایه شده، چرا که اولویت ما کوشش برای معرفی آثار تاریخی و گردشگری استان در سطح بین المللی است.

مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: به زودی بزرگترین و نخستین بازارچه صنایع دستی استان با همکاری شهرداری در زاهدان راه اندازی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعتبارات سال جاری میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان 10 برابر سال گذشته رشد داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتبارات سال جاری میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان 10 برابر سال گذشته رشد داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید