پادشاه مالزی محی الدین یاسین را برای سمت نخست وزیری انتخاب کرد

به گزارش وبلاگ دبستانیها، در حالی که اعلام شد ماهاتیر محمد نخست وزیر مستعفی مالزی میخواهد بار دیگر برای احراز این سمت در رقابتهای انتخاباتی شرکت کند اما اخبار جدید حاکی از آن است که پادشاه این کشور شخصی دیگر را در نظر گرفته است.

پادشاه مالزی محی الدین یاسین را برای سمت نخست وزیری انتخاب کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دبستانیها به نقل از ژاپن تایمز، در حالی که کمتر از یک هفته از استعفای ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی گذشته و این کشور با بحران سیاسی روبرو شده، وی امروز شنبه گفته بود که میخواهد برای احراز این پست مجددا رقابت کند.

اما ظاهرا شخصی به نام محی الدین یاسین از سوی پادشاه مالزی به عنوان نخست وزیر مشخص شده است. یاسین وزیر کشور سابق مالزی بوده و قرار است فردا یکشنبه سوگند یاد کند.

بر اساس این گزارش اقدام ماهاتیر محمد به آن معناست که این سیاستمدار باسابقه 94 ساله قصد داشته با انور ابراهیم رقیب دیرینه 72 ساله خود متحد شده و ائتلافی را تشکیل دهد که موجب پیروزی شگفت انگیز و عجیب 2018 میلادی شد.

ماهاتیر محمد در اظهاراتی تاکید نمود: اکنون مطمئن هستم که افراد کافی برای دستیابی به اکثریت لازم را در اختیار دارم.

ائتلاف سیاسی حزب ماهاتیر محمد نیز با انتشار بیانیه ای اعلام نموده است که به طور کامل از ماهاتیر محمد به عنوان نامزد نخست وزیری حمایت خواهد نمود.

انور نیز با انتشار پیامی در توئیتر حمایت شخصی خود را از ماهاتیر محمد اعلام نموده است. به نظر می رسید ماهاتیر حمایت های سیاسی لازم برای احراز پست نخست وزیری را کسب نموده است.

اما رسانه های مالزی در خبری فوری اعلام کردند پادشاه این کشور یکی از سیاستمداران به نام محی الدین یاسین را برای سمت نخست وزیری برگزیده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پادشاه مالزی محی الدین یاسین را برای سمت نخست وزیری انتخاب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادشاه مالزی محی الدین یاسین را برای سمت نخست وزیری انتخاب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید