خبرنگاران چهارمحال و بختیاری 178 طرح راه و شهرسازی در حال انجام دارد

به گزارش وبلاگ دبستانیها، شهرکرد- خبرنگاران- سرپرست اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: 178 طرح در حوزه های مختلف راه و شهرسازی استان در حال انجام است.

خبرنگاران چهارمحال و بختیاری 178 طرح راه و شهرسازی در حال انجام دارد

حسین ده محسنی روز یکشنبه در ملاقات از خبرگزاری جمهوری اسلامی (وبلاگ دبستانیها) مرکز شهرکرد اضافه کرد: از این تعداد 5 طرح در ردیف طرح های اقتصاد مقاومتی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: راه آهن شهرکرد- مبارکه، جاده اردل- دوپلان، جاده تیران- سامان، کمربندی شمالی بروجن و جاده بازفت از جمله طرح های اقتصاد مقاومتی استان به شمار می رود.

ده محسنی، اعتبارات مصوب این اداره کل در طرح های عمرانی استان را 179 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: همچنین 76 میلیارد تومان هم در حوزه اعتبارات ملی به این اداره کل اختصاص یافته است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری در ادامه طرح بازآفرینی شهری را از مهمترین طرح های این اداره کل برشمرد و اضافه کرد: در قالب این برنامه، 33 طرح با اعتباری افزون بر 23 میلیارد تومان در 5 شهر استان تعریف شده و در حال انجام است.

ده محسنی، سهمیه این استان در طرح اقدام ملی مسکن را 2 هزار و 163 واحد اعلام کرد و گفت: از این تعداد یک هزار واحد در مرکز استان و یک هزار و 163 واحد در سایر شهرستان های استان احداث می گردد.

وی با بیان اینکه از مجموع افراد ثبت نامی در طرح ملی اقدام مسکن در شهرستان شهرکرد، 800 نفر حائز شرایط بودند، گفت: فرایند تشکیل پرونده این افراد از ماه جاری شروع شده و افرادی هم که شرایط آنها احراز نشده است می توانند اعتراض خود را اعلام نمایند.

ده محسنی طرح اقدام ملی مسکن را از مهمترین طرح های دولت برای خانه دار شدن اقشار کم درامد دانست و اعلام کرد: دولت برای اقشار کم درآمد که در دهک های پایینی جامعه قرار دارند تسهیلات قابل توجهی قرار داده که نیازمند اطلاع رسانی گسترده است.

به گزارش وبلاگ دبستانیها، با توسعه، تکمیل و بهره برداری از جاده های چهارمحال و بختیاری بعنوان کوتاه ترین جهت ارتباطی فلات مرکزی ایران با استان های جنوب، غرب و جنوب غرب کشور شرایط این استان در بخش های مختلف رونق می یابد.

افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری، ارتقای ایمنی جاده ای، کم شدن میزان تصادفات، پائین آمدن نرخ مرگ و میر ناشی از تلفات جاده ای، رونق مالی و بهبود شرایط معیشت خانوارها از مهمترین دستاوردهای توسعه، تکمیل و بهره برداری از جاده های چهارمحال و بختیاری به شمار می رود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران چهارمحال و بختیاری 178 طرح راه و شهرسازی در حال انجام دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چهارمحال و بختیاری 178 طرح راه و شهرسازی در حال انجام دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید