اعضای کنگره آمریکا خواهان برطرف تحریم ها علیه ایران شده اند

به گزارش وبلاگ دبستانیها، 9 نفر از اعضای مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا با ارسال نامه ای به دو وزیر این کشور خواهان برطرف تحریم ها علیه ایران در بحبوحه شیوع کرونا شده اند.

اعضای کنگره آمریکا خواهان برطرف تحریم ها علیه ایران شده اند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دبستانیها، گروهی از نمایندگان کنگره آمریکا طی نامه ای به دو وزیر دولت دونالد ترامپ، خواهان کاهش تحریم ها علیه ایران در بحبوحه شیوع بیماری کووید 19 شده اند.

در این نامه که به امضای 9 نفر از اعضای هر دو شاخه قانونگذاری کنگره آمریکا (مجلس سنا و مجلس نمایندگان) رسیده از مایک پامپئو، وزیر امور خارجه و استیون منوشین، وزیر خزانه داری آمریکا خواسته شده است در راستای یاری به مهار ویروس کرونا تحریم ها علیه ایران کاهش یابد.

نگارندگان نامه که همگی عضو حزب دموکرات هستند گسترش ویروس کرونا را به خلاف منافع مالی و سیاسی آمریکا و متحدان این کشور در منطقه توصیف نموده و نوشته اند: تحریم های جامع آمریکا با محدود کردن توان تهران برای وارد کردن تجهیزات پزشکی و داروهای تولیدشده در غرب به بخش سلامت عمومی ایران ضربه زده اند.

آنها همچنین با استناد به گزارش دیده بان حقوق بشر در اکتبر 2019 نوشته اند کارزار فشار حداکثری آمریکا توانایی ایران برای واردات کالاهای بشردوستانه را محدود نموده است. نگارندگان خاطرنشان نموده اند این محدودیت ها باعث اخلال در توانمندی های ایران جهت مقابله با همه گیری بیماری کووید 19 در زمان حاضر شده است.

این نامه به ابتکار الکساندریا اوکازیو کورتز عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا تهیه شده و به امضای سه سناتور شامل برنی سندرز، ایلهان عمر و الیزابت وارن و 5 عضو مجلس نمایندگان شامل جارد هافمن، اد مارکی، جاکوئین کاسترو، آیانا پرسلی و باربارا لی رسیده است.

آنها در بخش دیگری از نامه از دولت آمریکا خواسته اند همانند بسیاری از دیگر کشورها روشی برای یاری مستقیم به ایران در مبارزه با شیوع ویروس کرونا پیدا کند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اعضای کنگره آمریکا خواهان برطرف تحریم ها علیه ایران شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعضای کنگره آمریکا خواهان برطرف تحریم ها علیه ایران شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید